Araba Akü Lambası Neden Yanar

Araba Akü Lambası Neden Yanar

Akü Arızaları

Akü Arızaları

Akü arızaları çok önem verilmesi gereken sorunlar arasındadır. Eğer akü boşalırsa araçtaki elektrikli sistemler ve aracın kendisi çalışamaz duruma gelir. Bir aracın yolda kalmasında en önemli etkenlerin başında aküler gelir. Kutup başlarında oluşan korozyon, akü enerjisinde ve sıvısında azalma benzer sorunlara işaret edebilir. Eğer sorun akünün bitmesi nedeniyle ortaya çıkıyorsa o zaman tek çare değişim olacaktır. Yine de karar vermeden önce uzman bir servis ve uzman teknik ekip değerlendirmeleri, sorunun çözümünde önemli bir etken olacaktır.

Akü arızaları zaman kaybedilmeden çözüme kavuşturulmalıdır. Aksi durumda aracın yolda kalması tekrar çalışmaması söz konusu olacaktır. Kaliteli akü desteği ile karşınıza gelen servisimiz, tamir ve değişim çalışmalarında her zaman yarattığı çözümlerle size yardımcı olmaya devam edecektir. Akü değişimi konusunda ve montaj çalışmalarında uzman ekiplerimiz teknik başarısıyla size yardımcı olacaktır. Modern, gelişmiş servis istasyonlarımız ergonomik yapıda ve yüksek kalitede kendini göstermektedir. Tedarik edip sağladığımız kaliteli ve garantili aküler, aracınıza uzun bir süre destek sağlayacaktır. Garanti kapsamında ise her türlü arıza ve sorunlara karşı servisimizin çözümleri size yardımcı olacaktır. Yolda kalmadan güvenli konforlu bir yolculuk noktasında servisimizin vermiş olduğu hizmetlere güvenebilirsiniz.
 

Akü Arızaları

Akü İşaretinin Yanması

Akü İşaretinin Yanması

Akü işaretinin yanması aracın aküsünün şarj olmadığı anlamına gelir. Araçların çalışmasında iki temel enerjiye ihtiyaç vardır. Bunlardan birincisi araç yakıt deposunda bulunan yakıttır. Diğeri ise aküde bulunan ve aracın çalışması halinde şarj dinamosu tarafından üretilen elektriktir. Araç çalışırken akü ışığı yandığı durumlarda elektrik enerjisinin aküden harcandığını anlamanız gerekir. Aslında çalıma esnasında bu enerji şarj dinamosu tarafından üretilmelidir. Herhangi bir arıza ve soruna dayanarak akünün bitme ihtimali oldukça yüksek olarak araç sahiplerinin karşısına çıkar. Genelde yolda kalma sorunu ile sonuçlanan bu durum konfor kaybının da en önemli sebeplerinden biridir. Araç çalışır durumda iken bir servise ulaşmak aslında en akıllıca verilmiş kararlardan biri olacaktır. Pek çok sürücü, akü, şarj dinamosu ve bağlantılar hakkında yeterli bilgiye sahip olamayabilir. Bu nedenle uzman görüşü alınmalı ve ona göre tedbir ortaya konmalıdır.
Akü işaretinin yanması önemli bir sıkıntıya işaret ederi akü kutup başları, bağlantılar ve soketler bu aşlamada gözden geçirilmelidir. Bağlantı sorunu veya şarj dinamosunun kömürlerinde ortaya çıkan sorunlar, burada sebep olabilir. Eğer akü bitmişse sorunun daha büyük olduğunu kabul etmek gerekir.

Akü İşaretinin Yanması