Araç Motor Temizleme Periyotları

Araç Motor Temizleme Periyotları

Elbette bunda yol ve hava şartlarının önemli etkisi kendini gösterir. Zamanla oluşan;
 
  • Tozlar
  • Kir ve benzer unsurlar
  • Yağ katmanları
  • Çamur
  • Oksitlenme sonucu oluşan pas
  • Demir tozu
  • Kireç ve benzer kalıntılar
Araçlarda ortaya çıkar ve araç sahipleri için bu bir sorundur. Pek çok araç sahibi araç motor temizleme periyotları ile bu süreci takip ederken bu konuya dikkat etmeyen çok sayıda sürücü bulunmaktadır. Bahar bakımı, kış bakımı ve periyodik bakımı yapılan araçlarda genel bir temizlik hizmeti söz konusu olur. Motor temizliği ise çok dikkat gerektiren bir konu olarak karşınıza gelmektedir.
 
Servisimiz aracınızda temizlik yaparken farklı temizlik unsurlarını yerine uygun olarak kullanır. Motor temizliği için tazyikli su tercih etmek sakıncalı olabilir. Bunun yerine kimyasal özellikli temizlik unsurlarını kullanmak daha iyi sonuç verecektir. Çok amaçlı ve temizleyici özelliği fazla olan kimyasal temizleyiciler, motor temizliği için tavsiye edilen ürünler içinde yer alır. Servisimizden bu konuda yardım talep edecek olursanız, size gerekli yardımı en iyi koşullarda sağlayabiliriz. 
 

Araç Motor Temizleme Periyotları

Araç Motor Temizleme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Araç Motor Temizleme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Klasik, rutin bakımlarda araç motorlarının temizlenmesi gerektiğini söyledik. Herhangi bir sebepten servisi ziyaret edecek olursanız, bu tür bir temizlik hizmetini talep etmeniz mantıklı olacaktır. Aracınızın motorunu şimdi kontrol edebilir ve sadece temizlik için olsa da servisimizi ziyaret edip çözüm talep edebilirsiniz. Aracınızdan yüksek performans bekliyorsanız gerekli bakım ve temizliğin zamanında yapılması çok önemli olacaktır. Servisimizin sunduğu imkânlar aracınızın tertemiz olmasını sağlayacaktır. Yapılan temizlikle beraber aracınızın motor performansı için endişe duymanıza gerek kalmayacaktır.
 
Araç motor temizleme periyotları herhangi bir rutini beklemeden her an yapılabilir. 10 bin kilometre bakımı 15 adımda kontrol gibi hizmetlerde motor ile ilgili göz atma ve gereklilikleri değerlendirme işlemleri yapılmaktadır. Çoğunlukla bu gibi süreçlerde motor temizliği için karar verilebilir.
 

Araç Motor Temizleme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Motor Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Motor Temizliğinde Kullanılan Ürünler

Araç bakımı ve temizlik konusunda kullanılan malzemeler her zaman dikkatli seçilmelidir. Bu seçim yapılırken araca zarar vermeyen ürünler ön planda olmalıdır. Buna ek olarak katılaşmış pas ve kiri çıkarmak çok kolay değildir. Tamamen bunun için üretilmiş olan temizleme unsurları aracın temizliğine gereken katkıyı sağlayacaktır. 
 
Araç motor temizleme gibi çok gerekli bir işlemin avantajını zaman içinde görebilirsiniz. Motor aracın kalbi olduğu için her zaman temiz ve bakımlı olması gerekir. Görüntü bakımından soruna yaklaşacak olursak her türlü şartta temizliğin zamanında yapılması çok önemli olacaktır.
 

Motor Temizliğinde Kullanılan Ürünler